Все обо всем
Воскресенье, 19.05.2024, 19:51



Приветствую Вас Гость | RSS
[ Главная ] [ Блог ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Меню сайта

Мини-чат
200

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 27

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » 2017 » Март » 29 » Знищення постільних клопів
00:23
Знищення постільних клопів

Сплющені комахи брудно-жовтого або темно-коричневого відтінку, які смокчуть людську кров і перетворюють нічний відпочинок в кошмар, - це постільні клопи. Інше їх назва – «домашні». Дійсно, проживання поруч з ними – нестерпна мука. Іноді людина змушена міняти квартиру (якщо вона знімна), готель, гуртожиток. Невже непереможні постільні клопи? Як боротися з постільними клопами в домашніх умовах? Звідки вони беруться?

Історико–ентомологічна довідка
Не завжди до клопам ставилися з ворожістю та ненавистю. Ймовірно, комахи з'явилися практично одночасно з людиною. Вони сусідили з людьми і летючими мишами в печерах. Перша згадка про клопа знаходиться в давньогрецьких джерелах.

Комах наділяли цілющими здібностями. Вважалося, що кровопивця допомагає нейтралізувати зміїний отрута, вилікувати вушне захворювання. У середні століття за допомогою клопів лікували істерії. Таке ставлення до кровососущим комах зберігалося аж до дев'ятнадцятого століття. З цього періоду цих тварюк стали сприймати як паразитів.

Клопи селяться не тільки в житлах людини. Вони люблять гнізда птахів, нори тварин, печери, дупла дерев. Однак намагаються триматися ближче до людського житла.

Постільний клоп – комаха у формі сплющенного овалу. Іноді він округляється (після того, як поїсть гарненько кровиночки) і набуває червоний відтінок. На голові комахи є гострий хоботок, яким він проколює шкіру і смокче кров. У місце укусу комаха виділяє слину, щоб кров не згорталася, поки клоп їсть.

Клопи не стрибають і не літають. Але природа наділила їх такими розмірами і формами, що сховатися від людини не становить праці. Клопики легко ховаються між сторінками книг, під шпалерами і штукатуркою, під матрацом і в складках штор. Їм не складає труднощів лазити по стінах і стелі.

Хочете позбутись клопів?! Тоді вам сюди: обработка уничтожение клопов.

Сплюснуте тіло паразита робить його мало сприйнятливим до механічного знищення. Тобто, просто його зачинити навряд чи вийде.

Як позбутися від домашніх клопів, якщо самка може відкладати яйця кожен день?! Протягом свого життя (а це – півтора року) їй вдається відкласти більше тисячі яєць! Якщо паразитам погано, вони мігрують туди, де більше їжі і тепла. Не сподобалося в одній квартирі – за вентиляції, зовнішніх стін перебралися в іншу.

Шкоду, що завдається постільними клопами
Домашні клопи – паразити. Основний їх раціон – кров людини і тварин. Протягом дня їх складно побачити: вони ховаються в теплі і темні, важкодоступні місця. Виходять тільки вночі, щоб поїсти.

Підвищена активність домашніх клопів відноситься до часу від трьох годин ночі до восьмої години ранку. Паразити нападають в темряві. Якщо ж дуже зголодніли, то їх не зупиняє штучне освітлення. При нестачі їжі і тепла клопик може завмерти на невизначений час. Припустимо, на дачі Ви не живете в протягом декількох місяців. Клопи це час просплять. А коли Ви повернетеся, відновлять полювання за кров'ю.

Коли клоп кусає, ми не відчуваємо. Але на цьому місці шкіра червоніє і свербить. З-за чого нам дискомфортно.

Досі невідомо, переносять домашні тварини які-небудь захворювання або немає. Але їх укуси для людини не тільки неприємні, але й небезпечні. Чому?

Укуси паразитів позбавляють людину здорового сну. У результаті знижується працездатність, увагу, з'являється дратівливість, втома.
У деяких людей на укуси постільних клопів розвивається алергічна реакція.
Шкірний висип після укусів псує зовнішній вигляд обличчя та тіла.
Укуси можуть стати психотравмирующим фактором.
Розчісуючи область укусу, можна занести інфекцію.
Як зрозуміти, що наш ворог саме клоп?

По-перше, клопи кусають людину по ночах. Тобто, вранці Ви на собі виявите сліди укусів. Якщо квартира сильно заражена, то кількість червоних плям на тілі може скласти від п'ятисот.

По-друге, сліди клопиных укусів тягнуться лінійно, ланцюжком. Так як паразити не смокчуть кров на одному місці. Вони переміщуються.

По-третє, місце укусу збільшується з ночі в ніч. Це пов'язано з тим, що кровопивці воліють вже перевірені місця.

По-четверте, вранці на простирадлі Ви можете знайти плями або смужки власної крові. Перевертаючись у сні, Ви напевно розчавили кровосмоктаючого паразита.

Юний клопик, щоб насититися, смокче кров близько трьох-п'яти хвилин. Дорослої особини потрібно близько п'ятнадцяти хвилин. Потім комаха ховається в своє укриття і перетравлює їжу. Цей процес займає у клопа приблизно п'ять днів.

Протягом двох-трьох днів сліди від укусів проходять самостійно. Щоб полегшити свербіж, пошкоджене місце потрібно промити теплою водою, обробити антисептиком. У важких випадках – антибактеріальною маззю або антигістамінний кремом.

Постільні клопи: як боротися з їх появою
Від появи клопів ніхто не застрахований. Вони селяться як у брудних житлах, так і в охайних господинь. Звідки приходять паразити?

З сусідньої квартири від неохайного сусіда.
Заносяться в новий будинок з речами, з меблями (навіть нової).
Їх приносять родичі або Ви самі з відрядження або екскурсії.
Як їх можна знайти?

Вивчіть всю меблі, шви, щілини, плінтуса, шви в старих шпалерах. Все, Все, все. У місцях проживання цих паразитів можна виявити чорні точки (це шкурки личинок, яєць), екскременти.

Як попередити появу постільних тварюк?

Уникайте візитів в будинку, де живуть ці комахи. І Ви про це точно знаєте.

Намагайтеся не селитися в гуртожитках, квартирах, готелях з клопами під час туристичних поїздок і відряджень. Заїхали, поцікавилися у господарів, перевірили самі щілини, меблі. Поки перевіряєте, багаж поставте на стіл. Якщо виникла підозра, краще змінити житло.

Перевіряйте куплену меблі, матраци, перед тим як внести все це в квартиру.

Не дозволяйте птахам і кажанам селитися на горищах.

Якщо в будинку живуть нечистоплотні сусіди і Ви дізналися про зараження їх квартири клопами, викликайте санітарно-епідеміологічну службу. Краще посваритися з сусідами, ніж потім труїти паразитів самостійно.

Якщо все ж з'явилися в будинку постільні клопи, як позбутися від них?

Назавжди позбутися від клопів
Домашні клопи не люблять дуже низьких та дуже високих температур. Цим можна скористатися під час військової акції проти комах. Відомо два способи «лікування» будинку від постільних тварюк:

1 – виїхати і змусити їх голодувати;
2 – обробити меблі і квартиру отруйною хімічним засобом.
При локальному ураженні можуть бути ефективні народні методи боротьби з домашніми клопами:

Заражене місце обробити парою. Якщо це старе крісло або бувалий матрац, можна навіть облити окропом. З новими речами потрібно бути акуратніше. Використовуйте парові праски, пароочищувачі і парогенератори. Найкраще диван або ліжко повністю розібрати. І обробити парою кожен шов і кожну деталь.

В нежитловому приміщенні, обставленому вогнетривкими конструкціями, паразитів можна спалити. Виявивши місце локалізації, обробіть його відкритим полум'ям.

У п'ятистах мілілітрах гасу розведіть 175 мл сірковуглецю і двадцять п'ять грамів господарського мила. Засіб заважайте до тих пір, поки воно не стане однорідним. Їм потрібно добре обробити місце дислокації постільних клопів.

Змішайте гас, скипидар, оцет і трансформаторне масло. Обробіть цій забійної сумішшю можливі локалізації комах.

Збираємо заражену одяг, ковдри, м'які іграшки та прати у дуже гарячій воді, не менше п'ятдесяти градусів. Якщо хочете познущатися над паразитами, покладіть заражені предмети в чорний поліетиленовий мішок і закрийте його в машині, припаркованій на літньому сонці. Якщо на вулиці зима, заражені предмети залиште на морозі.

Невелика кількість клопів, тільки-тільки збираються заселити Ваш будинок, можна відлякати наступними способами:

розпорошити розбавлене кедрове масло біля ліжка (метод ефективний також для боротьби з набряком і свербінням в укушеним місці);
розкласти по квартирі гілочки сушеної полину (шафи з постільною білизною, одягом, по кутах, за плінтусами);
розкласти в приміщеннях свіжі гілочки багна або тільки зірвані квіти пижма.
Обробка квартири хімічними препаратами більш ефективна. Підготовчі заходи:

знайти місця локалізації постільних комах;
розібрати меблі в зараженому приміщенні; всі уражені ділянки пропилососити; пройтися пилососом по всьому затишними куточками і місцях квартири;
далекі щілини обробити спрямованим потоком пара пароочищувача;
всі постільна білизна, весь одяг випрати при високій температурі води (понад п'ятдесят градусів); речі, які не можна піддавати високих температур, віддати в камери дезінфекції.; випрати штори і тюль;
провести вологе прибирання квартири;
герметично упакувати посуд і продукти харчування.


Це допоможе механічно видалити постільних тварин і їх личинок. На жаль, такої процедури недостатньо. Далі потрібно місця проживання домашніх клопиков та інші затишні містечка обробити хімічними засобами. Вибирайте:

Неопин. Порошок білого кольору, нетоксичний, малонебезпечний. Використовується в розведеному вигляді (на літр води – десять грамів порошку). З допомогою розпилювача засіб наносять на меблі і всі видимі щілини. Обробляють також коридори, дверні отвори, вентиляційні отвори. Через дві години в квартирі роблять вологе прибирання. На найближчу добу бажано з'їхати з приміщення, залишивши вікна відкритими.

Риапан. Порошок проти клопів. Його розсипають в місцях локалізації комах тонким шаром. Залишають на дві-три тижні. Потім у квартирі роблять вологе прибирання. Як правило, вистачає однієї обробки для повного знищення клопів. Риапан мало токсичний і не має запаху.

Гет. Рідкий склад для боротьби з клопами. Не має запаху. Безпечний для домашніх тварин і людей. Гет потрібно розводити у воді. Концентрація залежить від ступеня зараження приміщення. В середньому, від 1:5 до 1:10. Засобом обробляють всю квартиру, потім її провітрюють протягом чотирьох годин. Гет не залишає слідів і плям, тому негайної вологого прибирання не потрібно.

Просмотров: 978 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Block title

Форма входа

Календарь
«  Март 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архив записей

  Бесплатный хостинг uCoz